menuordersearch
miveonlline.ir

بهترین میوه ها برای زیبایی پوست کدامها هستند؟ ,

۱۳۹۷/۱۰/۲ یکشنبه
(0)
(0)
بهترین میوه ها برای زیبایی پوست کدامها هستند؟
بهترین میوه ها برای زیبایی پوست کدامها هستند؟

ما می‌توانیم این واقعیت را باور کنیم که با  افزایش سن، پوست پیر میشود. پیشگیری ازپیری آسان نیست. حتی برخی از پوستها را جراحی میکنند تا زیبا و جوان شود. در اینجا بروش طبیعی راههایی برای  کم کردن سرعت پیری پوست توصیه میکنیم که خوردن میوه مناسب برای پوست است. خوردن 5 وعده میوه در روز باعث می‌شود پوست  سالم و درخشان باشد اما بهترین میوه ها برای زیبایی پوست کدامها هستند؟

با گذشت زمان، در اثر آلودگیهای محیطی، نور آفتاب و استرس پوست به مرور شادابی و روشنی خود را از دست میدهد و پر از لک و چروک میشود. میوهها و سبزیها که در هر فصل انواع مختلفی از آنها یافت میشود، ضدلکها و ضدچروکهای طبیعیاند که خداوند خلق کرده است. گوجه، هویج، لیمو، میوههای سرخرنگ و… تأثیر فوقالعادهای در جوان کردن و زیباسازی پوست ما دارند. در مصر باستان به خواص درمانی این گروه از مواد غذایی پی برده بودند و از آنها به عنوان «غذاهای جاودانه» نام میبردند.

 

امروزه نیز متخصصان معتقدند اگر بدانید از چه میوهای در چه فصلی و در چه شرایطی استفاده کنید و چگونه خواص ارزشمند آنها را استخراج کنید، همیشه پوستی جوان و زیبا خواهید داشت. میوهها برای پوستمان مفیدند چون حاوی ترکیبهای فعالی هستند که هر یک برای نوعی بیماری پوستی مناسب است. البته همه میوهها، ترکیبهای مشابهای مثل قندها دارند که تحریککننده ساخت سلولهای جدید پوستی است اما ورای این ترکیبها میوهها میتوانند دیگر نیازهای پوستی را برطرف کنند. برخی از ترکیبهای موثر آنها شامل موارد زیر است:

پلیفنولها و تاننها: این آنتیاکسیدانها و آنتیرادیکالها از پیری پوست در اثر گذر زمان، استرس، خستگی، آثار مضر نور آفتاب و آلودگی پیشگیری میکنند. بهترین منابع آن میوههای قرمز، زرد و نارنجی رنگ هستند.

موسیلاژها و پکتین: این مرطوب و نرمکنندهها، نقشی اساسی در حفاظت از اپیدرم ایفا میکنند. منبع خوب آنها سیب و انگور است.

میوه آنلاین

اسید میوههای ارگانیک یا AHA: این متعادلکنندهها، جریان خون زیرپوستی را افزایش میدهند و به نوسازی سلولها کمک میکنند. کیوی، انگور، گوجه و مرکبات منابع خوب اسیدهای میوهاند.

 

ریتم بدن ما با توجه به 4 فصل تنظیم شده است و پوست ما نیز در هر فصل تغییر میکند. میوههایی که در هر فصل میرسند، بهترین انتخاب برای سلامت پوستمان هستند. مثلاً در فصل تابستان بیشتر دچار آفتابسوختگی میشویم بنابراین میوههای آبداری مثل طالبی یا هندوانه بهترین گزینه انتخابیاند. برعکس در زمستان پوست کمتر در معرض آفتاب است و انرژی کمتری دریافت میکند. در این فصل انجیر و خرما که غنی از قند هستند، میتوانند برای پوستمان مفید باشند.

نکته دیگر اینکه غیر از فصل باید به احساسات و شرایط روانی خودمان هم توجه داشته باشیم. میگویند پوست ریه سوم آدمهاست و تمام سموم فیزیکی، غذایی و روحی روی آن تأثیر دارند. با توجه به شرایط روحیمان باید به دنبال میوههایی باشیم که آرامکننده، سمزدا یا مرطوبکننده هستند.

 

خواص پوستی چند میوه
خوردن میوهها به طور کامل یا آب طبیعی آنها بهترین گزینه است تا از خواصی که برای میوهها مطرح میشود بهره ببرید. البته در کنار مصرف مرتب این گروه از مواد غذایی، میتوانید حداقل هفتهای یک بار از آنها ماسک تهیه کنید و روی پوست صورتتان بزنید. در ادامه، با خواص پوستی چند میوه پرمصرف آشنا میشوید:

لیمو؛ روشنکننده: لیمو در تمام طول سال موجود است. هندیها به آن «سیب پزشکی» میگفتند و معتقد بودند مصرف آن نهتنها برای پوست بلکه برای تمام ارگانهای داخلی مفید و پرخاصیت است. این میوه غنی از ویتامین C و اسیدهای میوه است. از آن به عنوان ضدچروک، ضدلک، روشنکننده و سفتکننده میتوان استفاده کرد. ترکیبهای موجود در لیمو، سموم پوستی را زدوده و پوست را نرم و روشن میکند. لیمو همچنین داروی مناسبی برای موهای کدر و سست و ناخنهای شکننده است. استفاده از این میوه برای انواع پوستها جز پوستهای حساس مناسب است.

 

انگور: در طب سنتی هندی از انگور به عنوان «مروارید حیات» نام برده شده است. انگور حاوی انواع ویتامینها، اسیدهای میوه و آنتیاکسیدانهاست. این میوه نرمکننده، رطوبترسان، روشنکننده و سفتکننده انواع پوست به شمار میرود.

 

میوههای قرمزرنگ؛ جوانکننده: توتفرنگی، مویز و تمشک از جمله میوههایی هستند که خاصیت ضدپیری دارند. آنتوسیانین که در تمام میوههای قرمزرنگ است، میتواند برخی چروکهای پوستی را مرمت کند. بتاکاروتن و کلروفیل موجود در این میوهها نیز محافظ اپیدرم است و باعث تنفس بهتر پوستی میشود. این میوهها پاککنندههای قوی هستند و باعث تصفیه خون میشوند و از این نظر اثر قابلتوجهی بر پوست و بافتهای زیرین آن دارند. در صورتی که دچار آفتابسوختگی هستند، تمشک و مویز بهترین درمان هستند. استفاده از این میوهها برای تمام انواع پوستها به خصوص پوستهای چرب مناسب است.

میوههایی که در هر فصل میرسند، بهترین انتخاب برای سلامت پوستمان

هستند. مثلاً در فصل تابستان بیشتر دچار آفتابسوختگی میشویم بنابراین میوههای آبداری مثل طالبی یا هندوانه بهترین گزینه انتخابیاند. برعکس در

زمستان پوست کمتر در معرض آفتاب است و انرژی کمتری دریافت میکند. در این فصل انجیر و خرما که غنی از قند هستند، میتوانند برای پوستمان مفید باشند

 

هویجضدپیری: هویج غنی از ویتامین به خصوص ویتامین A است و خاصیت ضدالتهابی، جوانکننده و محافظتکننده دارد و نهتنها باعث کاهش چروکهای پوستی میشود بلکه با انواع عفونتهای پوستی هم مقابله میکند. استفاده از هویج برای تمام پوستها به خصوص پوست افراد تحت پرتودرمانی توصیه میشود.

 

پرتقال سفتکننده: پرتقال نیز همانند لیمو غنی از ویتامینها و آنتیاکسیدانهاست. میزان قند و ترکیبهای سفتکننده در این میوه بیشتر است و به همین دلیل میتواند روند پیری پوست و بروز چین و چروک را به تأخیر بیندازد. از سوی دیگر پرتقال، مرطوبکننده خوبی است و از خشکی پوست پیشگیری میکند. استفاده از این میوه برای تمام انواع پوستها به خصوص پوستهای حساس توصیه میشود.

 

کدومرطوبکننده: در آسیا، کدو در گروه میوهها دستهبندی میشود. میزان آب کدو بسیار بالاست و خاصیت نرمکنندگی و مرطوبکنندگی دارد. استفاده از این میوه در شرایطی که پوست دچار آفتابسوختگی شده است بسیار عالی است. ماسک آن نیز به افرادی که موهای شکننده و خشک دارند، توصیه میشود. در صورتی که پوست شما خشک به نظر میرسد میتوانید از کدو در غذاها یا به صورت ماسک استفاده کنید.

 

گوجهفرنگی پاککننده: گوجهفرنگی خاصیت پاککنندگی و روشنکنندگی دارد. در صورتی که پوست شما جوشهای سرسیاه میزند گوجهفرنگی میتواند لایهبردار مناسبی باشد. گوجه همچنین خاصیت ضدالتهابی دارد و برای سوختگیهای سطحی و زخمهای پوستی بهترین درمان است. میزان اسیدهای میوه در گوجهفرنگی بسیار بیشتر از میزان آن در لیمو یا سایر مرکبات است. به همین دلیل استفاده موضعی از آن برای پوستهای حساس توصیه نمیشود اما بهترین گزینه برای پوستهای چرب یا مخلوط است.

 

خیار مرطوب و پاککننده: 95 درصد خیار را آب تشکیل داده است به همین دلیل نرمکننده و خنککننده خوبی برای پوست است و میتواند سموم را از روی پوست دفع کند. خیار، حاوی ویتامین B6 است و میوهای آرامبخش و ضداسترس محسوب میشود.

گریپفروت؛ سمزدا و پاککننده: گریپفروت بهترین پاککننده پوستی است. این میوه ضدعفونیکننده، قابض و بسیار مقوی است و به نوسازی سلولهای پوستی به خصوص پوستهای چرب کمک میکند.

 

 

نظرات کاربران ( 0 نظر)
*نام و نام خانوادگي
* پست الکترونيک
* متن پيام

بستن
*نام و نام خانوادگي
* پست الکترونيک
* متن پيام

پرفروش ترين کالاها
+
_
پاکت میوه ختم زیپ دار (20عرض*29 ارتفاع)
پاکت میوه ختم زیپ دار
پاکت میوه ختم زیپ دار (20عرض*29 ارتفاع)
پاکت میوه ختم زیپ دار2,500 تومان مشاهده
+
_
پاکت مراسم ترحیم مدل گل دار (22عرض*30 ارتفاع)
پاکت ترحیم
پاکت مراسم ترحیم مدل گل دار (22عرض*30 ارتفاع)
پاکت ترحیم2,500 تومان مشاهده
+
_
کیلویی(+ - ۵۰گرم)
سیب زمینی
کیلویی(+ - ۵۰گرم)
سیب زمینی20,000 تومان مشاهده
+
_
کیلویی(+ - ۵۰گرم)
سیب زرد
کیلویی(+ - ۵۰گرم)
سیب زرد36,000 تومان مشاهده
بستن
vorodورود به کاربري
کد امنيتي :code
مي خواهيد ثبت نام کنيد ؟
عضويت