خواص نارنگی در نگاه طب اسلامی ,

menuordersearch
miveonlline.ir
۱۳۹۷/۱۱/۷ یکشنبه
(3)
(1)
خواص نارنگی در نگاه طب اسلامی
خواص نارنگی در نگاه طب اسلامی

خواص نارنگی در نگاه طب اسلامی

در فصل پاییز که مصرف غذاهایی با مزاج گرم و مقوی بیشتر می شود، احتمال بروز حرارت کبد و معده و صفرا هم افزایش می یابد که با مصرف نارنگی و سایر مرکبات می توان به رفع این مشکلات کمک کرد.

 نارنگی مانند لیمو، نوع ترش نیز دارد ولی عمدتاً شیرین است گفت: اگر نارنگی ترش باشد، مزاج آن سرد و خشک است ولی معمولاً طبع آن سرد وتر بوده و گاهی در مواردی که خیلی شیرین باشد مختصری به سمت حرارت می رود که البته در بدن خودش را نشان نمی دهد و رطوبت بخش خوبی به بدن است.
 طبع نارنگی سرد است و برای رفع حالت خفقان و تنگی نفس ناشی از سرماخوردگی و گرمی مزاج، مصرف آن تو

صیه می شود، در گفت وگو با سلامت آنلاین گفت: کسانی که پس از خوردن غذاهایی با مزاج گرم دچار حرارت بدنی حتی در فصول سرد سال مثل پاییز می شوند یا سوزش گلو، خارش پوست یا عطش مفرط پیدا می کنند خیلی از نارنگی نفع خواهند برد.
 این میوه صفرابر خوبی است و حرارت زائد کبد و معده را کم کرده، گرگرفتگی دوران یائسگی را که عمدتاً به دلیل خشکی نامحسوس پوست و انسداد منافذ پوستی است بهبود نسبی می بخشد. نارنگی بهترین میوه برای افراد گرم مزاجی است که قصد گرفتن رژیم لاغری دارند.
این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش همچنین افزود: مرکبات و نارنگی عمدتاً باعث افزایش ادرار می شوند و برای پاکسازی سیستم کلیوی و کمک به دفع سنگ ریزه های کوچک مفیدند و از همه مهم تر باعث برطرف شدن سوزش ناحیه تناسلی بخصوص در خانم هایی می شود که ممکن است به غلط تشخیص عفونت بر آن ها گذاشته شود.
 پرتقال نیز خواص شبیه نارنگی دارد اما منافع آن قدری بیشتر از نارنگی است.

منبع : mirghazanfari.ir

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر